wszystkie | AKTUALNOŚCI

wszystkie   Biblioteka    Czytanie na Czarodziejskim Dywanie   Konkursy o Pióro Wójta    Konkurs Pięknego Czytania   Pozostałe konkursy   Lekcje biblioteczne   Zajęcia literackie i plastyczne   Klub Miłośników Historii Lokalnej   Wystawy   Spotkania   Piknik z książką   Loża Czytelników   

2020 ROK ŚW. JANA PAWŁA II - Wystawa NASZE SPOTKANIA ZE ŚWIĘTYM

Strona główna, Wystawy, 19.04.2020 21:05

Sejm ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II w setną rocznicę Jego urodzin. Dla nas, Polaków, pontyfikat papieża Polaka ma znaczenie szczególne.
Przyłączając się do obchodów, prezentujemy wystawę, która powstała z fotografii, wspomnień i pamiątek udostępnionych przez mieszkańców i czytelników biblioteki, wykonanych podczas pielgrzymek Jana Pawła II do Polski oraz podczas  spotkań i audiencji papieskich w Rzymie.

    więcej ›


WERNISAŻ PRAC PLASTYCZNYCH LAURY TUROWSKIEJ

Strona główna, Wystawy, 18.07.2019 22:16

W czwartkowe popołudnie 18 lipca 2019 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kuślinie, w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych oraz czytelników kuślińskiej książnicy odbyło się miłe spotkanie- wernisaż prac plastycznych Laury Turowskiej z Trzcianki.
Laura Turowska jest tegoroczną absolwentką michorzewskiego gimnazjum. Swoją przygodę z malowaniem rozpoczęła pięć lat temu zapisując się do sekcji plastycznej w Zespole Szkół RCKU w Trzciance, prowadzonej przez nauczyciela Pawła Gałuszkę. Od września Laura podejmie naukę w tej szkole, na kierunku technik architektury krajobrazu.
Lauro życzymy Ci dalszego rozwoju osobistego i nieustającej weny twórczej :)
Wystawę prac Laury Turowskiej można oglądać w Bibliotece w Kuślinie do 18 sierpnia 2019.
Zapraszamy!

    więcej ›


WYSTAWA KSIĄŻEK I FOTOGRAFII Z OKAZJI 15. LECIA WEJŚĆIA POLSKI DO UNII EUROPEJSKIEJ

Strona główna, Wystawy, 27.04.2019 14:08

Z okazji 15 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej (1 maja 20104) we współpracy z Urzędem Gminy w Kuślinie przygotowaliśmy dla Was okolicznościową wystawę książek oraz fotografii, które  przedstawiają projekty i inwestycje, zrealizowane przez Gminę Kuślin dzięki dofinansowaniu ze środków pochodzących z funduszy  unijnych W LATACH 2004-2019.

Polecamy również najnowszą książkę pt. Unia Europejska Chiny. Nowe zjawiska w stosunkach handlowo-ekonomicznych  - Zdzisława W Puśleckiego.

Zapraszamy do biblioteki :)

    więcej ›


ONI WALCZYLI DLA NIEPODLEGŁEJ - uroczystość 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Strona główna, Wystawy, 05.01.2019 18:16

27 grudnia w Michorzewie (gm. Kuślin), z inicjatywy Biblioteki odbyła się uroczystość z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.  Współorganizatorami uroczystości byli wójt gminy Kuślin, proboszcz parafii w Michorzewiei sołtys oraz rada sołecka z Michorzewa.

http://nowytomysl.naszemiasto.pl/artykul/michorzewo-gminne-obchody-100-rocznicy-wybuchu-powstania,4933016,artgal,t,id,tm.html?fbclid=IwAR0C9evsKTKxre4n4AxgMEkUxlcPe2lPwiNujbm55Jx0jY80zqephkjDzNk

    więcej ›


BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE! WERNISAŻ MALARSTWA KATARZYNY KUDEŁKI

Strona główna, Wystawy, 08.05.2017 16:28

8 maja o godz. 18.00 odbył się

wernisaż malarstwa KATARZYNY KUDEŁKI.

Otwierając wystawę artystka opowiedziała o sobie, swojej drodze do twórczości, o malowaniu,

inspiracjach i wystawionych obrazach, zapraszając do ich obejrzenia.

Różnotematyczne obrazy, znakomicie wkomponowały się w biblioteczną przestrzeń!

WYSTAWĘ MOŻNA OGLĄDAĆ W BIBLIOTECE DO CZERWCA.

Serdecznie zapraszamy!

KATARZYNA KUDEŁKA      Ur.12.05.1980 roku w Nowym Tomyślu. Absolwentka: Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Nowym Tomyślu, Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu oraz  ASP w Poznaniu (studia podyplomowe). Obecnie pracuje w szkole podstawowej jako nauczyciel,  dlatego twórczością zajmuje się w wolnych chwilach. Podejmuje próby malowania farbami olejnymi, akrylowymi oraz pastelami. Jej prace cechuje ekspresja, mocny kolor, wielkoformatowe kompozycje abstrakcyjne oraz dekoracyjne malarstwo.
W większości jej prace powstają spontanicznie zainspirowane literaturą, filmami, otaczającą przyrodą, architekturą.  Zajmuje się także tworzeniem biżuterii techniką sutaszu. Uczestniczyła w wielu  plenerach międzynarodowych oraz wystawach  poplenerowych.

Prezentowała swoją twórczość na kilku wystawach indywidualnych. Zajmując się sztuką amatorsko ciągle jest na etapie poszukiwania środków wyrazu i doskonalenia warsztatu artystycznego.

Obrazy artystki znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju oraz za granicą.

 

    więcej ›


WYSTAWA ZBIORÓW KOLEJNICTWA MARCELEGO SALWOWSKIEGO

Strona główna, Wystawy, 11.12.2015 22:08

Od środy 9 grudnia na naszych bibliotecznych półkach, w sąsiedztwie książek, znajdują się  eksponaty ze zbiorów Prywatnego Muzeum Kolejnictwa Marcelego Salwowskiego  - dziesięciolatka z Nowego Tomyśla.

    więcej ›


Otwarcie wystawy NASZE SPOTKANIA ZE ŚWIĘTYM

Strona główna, Wystawy, 19.05.2015 20:07

W ramach obchodów Roku Jana Pawła II Biblioteka Publiczna w Kuślinie zaprosiła mieszkańców  na niecodzienny koncert oraz wystawę  zatytułowaną „Nasze spotkania ze Świętym”. Zarówno wystawa, jak i koncert zorganizowano jako dziękczynienie za pontyfikat św. Jana Pawła, uczczenie rocznicy kanonizacji oraz 95. rocznicy urodzin.  Spotkanie odbyło się w niedzielę, 17 maja 2015 o godz. 15.00.

    więcej ›


Podziękowań nadszedł czas :)

Strona główna, Wystawy, 05.06.2014 15:10

Czy obejrzeliście już nasze wystawy: fotograficzną - "Czytelników portret własny" i plastyczną - "W mojej bibliotece" przygotowane w maju na obchody jubileuszu 65.lecia Biblioteki?

    więcej ›


Wielkanocna wystawa książek

Strona główna, Wystawy, 20.04.2013 17:25

 

Z myślą o naszych czytelnikach - dużych i małych -  przygotowana została specjalna wystawa książek ze znakomitymi przepisami wielkanocnymi. Wystawa jest jednocześnie podpowiedzią w jaki sposób możecie udekorować wielkanocny stół:) Sami przyznacie, że książki z przepisami, wyeksponowane na tacach, talerzach i paterach wyglądają smakowicie! Każdy znajdzie coś dla siebie!

W książkach - oprócz przepisów - znajdziecie także informacje o obrzędach, zwyczajach  i tradycjach wielkanocnych.

 Zapraszamy!

    więcej ›


ROZGRZEWKA PRZED EURO - trofea i książki

Strona główna, Wystawy, 01.05.2012 23:50

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Kuślinie pod hasłem „Rozgrzewka przed Euro” od początku maja do końca czerwca oglądać  można było wystawę trofeów lokalnych drużyn sportowych: Rakiety Głuponie, Huraganu Michorzewo, LZS Wąsowo oraz Oldbojów Kuślin. Na wystawie wyeksponowano puchary i medale zdobyte przez te drużyny na znaczących piłkarskich zawodach lokalnych,  wojewódzkich oraz krajowych.

Wystawie trofeów towarzyszyła wystawka książek o tematyce piłkarskiej. Zaprezentowano na niej znajdujące się w zbiorach biblioteki m.in. biografie znanych piłkarzy, wspomnienia trenerów

 

    więcej ›


 1  |  2    » 

Galeria zdjęć

Dołącz do nas na Facebooku

 

Polecane strony www

 

 

 

BIBLIOTEKI W INTERNECIE

ACADEMICA

E-SENIOR

E-senior

KSIĄŻKA NA TELEFON

KSIĄŻKA NA TELEFON

LINKI DO LEKTUR SZKOLNYCH
0.0095980167388916