wszystkie | AKTUALNOŚCI

wszystkie   Biblioteka    Czytanie na Czarodziejskim Dywanie   Konkursy o Pióro Wójta    Konkurs Pięknego Czytania   Pozostałe konkursy   Lekcje biblioteczne   Zajęcia literackie i plastyczne   Klub Miłośników Historii Lokalnej   Wystawy   Spotkania   Piknik z książką   Loża Czytelników   

Otwarcie wystawy NASZE SPOTKANIA ZE ŚWIĘTYM

Strona główna, , Administrator - 19.05.2015 20:07

A   A   A  
Otwarcie wystawy NASZE SPOTKANIA ZE ŚWIĘTYM
Fragment wystawy

W ramach obchodów Roku Jana Pawła II Biblioteka Publiczna w Kuślinie zaprosiła mieszkańców  na niecodzienny koncert oraz wystawę  zatytułowaną „Nasze spotkania ze Świętym”. Zarówno wystawa, jak i koncert zorganizowano jako dziękczynienie za pontyfikat św. Jana Pawła, uczczenie rocznicy kanonizacji oraz 95. rocznicy urodzin.  Spotkanie odbyło się w niedzielę, 17 maja 2015 o godz. 15.00.Wystawę przygotowano z fotografii i pamiątek zebranych od czytelników biblioteki oraz mieszkańców gminy Kuślin.  Zdjęcia wykonane  zostały podczas pielgrzymek Jana Pawła II do Polski oraz podczas spotkań i audiencji papieskich w  Rzymie.

Na fotografiach zobaczyć można historyczne chwile dokumentujące między innymi obecność papieża w Poznaniu i w Gnieźnie podczas II pielgrzymki do Polski w 1983 roku. Dostrzec momenty pełne wzruszeń, jakie miały miejsce na Placu św. Piotra w Rzymie, podczas oczekiwania na spotkanie z Ojcem Świętym.

Do przygotowania wystawy posłużyły również fragmenty pełnych emocji wspomnień, którymi  zechcieli podzielić się ofiarodawcy: Dorota Drążkowiak, Wanda Dziublewska, Wiesława Staśkiewicz, Katarzyna Piasecka, Elżbieta Zimna, Lucyna i Stefan Haładudowie, Katarzyna i Łukasz Kaźmierczakowie, Aneta i Adam Adamscy, Katarzyna i Sylwester Kamyszek, Ewa i Marek Sobierajowie, Stefan Piasecki, Henryk Łuczak, o. Bartłomiej Kupś.


Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link

Galeriazobacz całą galerię ››


Inne w tym dziale

19.04.2020 - Strona główna, komentarzy: 0
2020 ROK ŚW. JANA PAWŁA II - Wystawa... ››
18.07.2019 - Strona główna, komentarzy: 0
WERNISAŻ PRAC PLASTYCZNYCH LAURY... ››
27.04.2019 - Strona główna, komentarzy: 0
WYSTAWA KSIĄŻEK I FOTOGRAFII Z OKAZJI... ››
05.01.2019 - Strona główna, komentarzy: 0
ONI WALCZYLI DLA NIEPODLEGŁEJ -... ››
08.05.2017 - Strona główna, komentarzy: 0
BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE! WERNISAŻ... ››

Galeria zdjęć

Dołącz do nas na Facebooku

 

Polecane strony www

 

 

 

BIBLIOTEKI W INTERNECIE

ACADEMICA

E-SENIOR

E-senior

KSIĄŻKA NA TELEFON

KSIĄŻKA NA TELEFON

LINKI DO LEKTUR SZKOLNYCH
0.011693000793457